رد کردن لینک ها

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.

مزایا و معایب کلاس آنلاین

دانش آموزان امروز سازندگان فردا هستند و امروزه مدارس و دانشگاه ها را نمی‌توان تنها به جایی برای انباشت اطلاعات دانست بلکه مکانی فرهنگی و بسیار موثر در شکل گیری شخصیتی و رفتاری انسان ها است. بنابراین دقت به جزئیات از پارامترهای تاثیرگذار در روند آموزشی مراکز آموزش است و نشانگر مسئولیت پذیری مراکز است.

مزایای کلاس های آنلاین

در نکته ای جالب باید ذکر کرد که پژوهش ها نشان می‌دهند آموزش به صورت مجازی می‌تواند مزایایی داشته باشد که می‌توان تاثیر در پرورش بیشتر و بهتر فرهنگ «مسئولیت پذیری» در کودکان و حتی نوجوانان و بزگسالان را یکی از آیتم های مهم آموزش آنلاین ذکر کرد. آموزش آنلاین معمولا در بستر سامانه برگزاری جلسه آنلاین برگزار می‌‍‌شود.

این آموزش ها به دلیل غیرحضوری بودن، پذیرش بی قید و شرط در دانش آموزان و دانشجویان و علم آموزان، وجود هویت های کاذب و گاهی شلوغ بودن کلاس ها و عدم شناخت کافی و… می‌تواند منجر به «مسئولیت پذیری» اخلاقی شود و یا در مرحله ابتدایی منجر به فراهم شدن بستری مناسب برای پرورش «مسئولیت پذیری» در شاگردان شود.

تحقیق ها نشان می‌دهند که اهمیت به جزئیات چقدر در آینده جوانان کشور تاثیرگذار است. دلیل نوشتن این مقالات ابتدا بررسی مزایا و معایب کلاس آنلاین یا همان آموزش مجازی بود اما محققان در ادامه همان نتیجه ای را مشاهده کردند که آموزش دهندگان و معلمان در بخش های دیگر آموزشی خود برای آن برنامه های آموزشی در نظر داشتند و آن موضوع پرورش ویژگی «مسئولیت پذیری» در دانش آموزان بود.

همین استقبال از آموزش مجازی قبل از همه گیر شدن کرونا از سوی برخی مراکز  آموزشی، نشان از مسئولیت پذیری آن ها بوده و با انجام این کار قطعا در یک یا چند ویژگی مثبت در نسل آینده تاثیرگذار خواهد بود.

امروزه سرعت بروزرسانی اطلاعات بالا رفته و سرعت انتشار آن بسیار بالاتر، بنابراین می‌توان به برخی از چالش هایی که در انتقال اطلاعات وجود دارد مانند: سرعت انتقال، کیفیت انتقال و راه های انتقال اشاره کرد. بطور خلاصه می‌توان گفت یکی از موثرترین راه های بالابردن سرعت انتقال اطلاعات، آموزش مجازی است که آموزش دهنده و فراگیر را به مکان و زمان محدود نمی‌کند.

آموزشگر می‌تواند برای بالابردن سطح کیفی آموزش از ابزارهای کمک آموزشی مانند: پاورپوینت، اسلایدها، قابلیت انتشار فیلم های مرتبط به آموزش و … استفاده کند.

معایب کلاس های آنلاین

در کنار مزایای زیادی که آموزش های آنلاین دارند باید پذیرفت که آموزش مجازی معایبی نیز دارد. با پنهان نکردن معایب آموزش آنلاین یا نادیده نگرفتن معایب صرفا به دلیل مزایای زیاد و پذیرش این موضوع که آموزش آنلاین معایبی نیز دارد، نه تنها باعث آسیب به آموزش آنلاین نمی‌شود بلکه پرداختن به این موضوع باعث پیشرفت و بهبود در روند کیفی فضای آموزش آنلاین می‌باشد.

در برخی موارد معایب هرچند کوچک، ممکن است اثربخشی سامانه های آموزشی را تحت تاثیرات منفی قرار دهد. برخی سامانه های آموزشی برای تسهیل در امر آموزش امکان دریافت اطلاعات و کسب آموزش  آفلاین را برای کاربران فراهم کردند که به جرات می‌توان گفت این اتفاق گام بسیار موثری در آموزش آنلاین بوده، البته استفاده از این شیوه معایبی نیز دارد که در مقاله ای دیگر بطور اختصاصی به آن پرداخته می‌شود.

اما بطور کلی در روش آموزش آفلاین تعامل نداشتن معلم و دانش آموز، شرکت کننده گان حاضر در جلسه یا سمینار با برگزار کننده، جز معایبی هستند که در این روش از آموزش وجود دارد، البته این مورد در آموزش آفلاین دیده می‌شود و آموزش آنلاین چنین مشکلی را ندارد.

به طور کلی سامانه آموزش آنلاین مزایای زیاد و معایبی کمی دارد که در این مقاله سعی شد به طور خلاصه و کلی به معایب نیز پرداخته شود.

معایب مشترک در همه سامانه های آموزش آنلاین

یکی از معایب مشترک در همه ی سامانه های آموزش آنلاین می‌توان به هزینه های اینترنت اشاره کرد، اختلال در اینترنت یا کیفیت پایین و نبود پوشش اینترنت در برخی مناطق، هزینه لوازم جانبی آموزش آنلاین مثل گوشی هوشمند و لپ تاپ، عدم آشنایی معلمان و آموزش دهنده ها با قوانین و نوع کارکرد سامانه آموزش و به طور کلی کافی نبودن اطلاعات رایانه ای و نرم افزاری آموزش دهنده ها اشاره کرد.

البته برخی سامانه های آموزش آنلاین برای بالا بردن سطح کیفی آموزش ها از آموزش آفلاین استفاده می‌کنند که یومیت هم این امکان را برای کاربران فراهم ساخته است، سامانه آموزش آنلاین یومیت برای آسودگی برخی اقشار جامعه که در پرداخت و خرید بسته های اینترنت دچار مشکل معیشتی هستند تدابیری چون انیشیده است که یکی از آن ها، هزینه نیم بهای اینترنت هنگام استفاده از سامانه برگزاری جلسات آنلاین است.

عوامل یومیت در تلاش هستند تاثیر مثبتی در بالا بردن سطح کیفی آموزش آنلاین داشته باشند، سامانه برگزاری جلسات آنلاین یومیت یکی از چندین سامانه آموزش آنلاین است مزایای ویژه ای در اختیار کاربر قرار می‌دهد مثلا با نیم بها کردن هزینه اینترنت که یکی از دغدغه های مهم برخی اقشار جامعه است را کاهش دهند  استفاده از آن به دلیل نیم بها بودن هزینه اینترنت دغدغه هزینه را برای همه اقشار جامعه برطرف کرده است.  در واقع در بسیاری از آموزش ها دانش آموزان و دانشجویان هزینه ای پرداخت نمی‌کنند و این هزینه بر عهده مراکز آموزشی است. شما هم می‌توانید از سامانه آموزش آنلاین یومیت برای کلاس آنلاین استفاده کنید.

به گفتگو بپیوندید