رد کردن لینک ها

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.

آموزش مجازی

پیشینه آموزش آنلاین:

با همه گیر شدن کرونا در جهان تمامی مراکز آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی در سراسر دنیا با این مشکل مواجه شدند که اگر مدت زمان قرنطینه و تعطیلی مراکز آموزشی طولانی شود، برای این وقفه اجباری و بازنماندن از تحصیل چه باید کرد؟ آیا می‌شود تا زمانی نامعلوم همه مراکز آموزشی تعطیل شوند؟ وقفه ایجاد شده در روند آموزش قطعا باعث لطمه به دانش آموزان و حتی دانشجویان می شد. دریافت مدرک دانشجویان به تعویق می‌افتاد و آینده تحصیلی و شغلی آنها در معرض خطر بود. این نگرانی برای دانش آموزان با همین میزان، اهمیت وجود داشت، حتی در مواردی نگرانی ها بیشتری بود، زیرا وقفه در تحصیل باعث فراموشی و فاصله گرفتن از بعضی دروسی می‌شد که برای فراگیری آن وقت، هزینه و آموزش بسیاری صرف شده بود.

تمامی این اتفاقات سبب شد تا وزارت های آموزش و مراکز آموزشی در مقاطع مختلف، بعد از وقفه طولانی در تحصیل، اجماعا بر این تصمیم مصمم شوند که با توجه به شرایط حاکم برجهان در حال حاضر «آموزش آنلاین» بهترین راه ادامه تحصیل است. زیرا آموزش آنلاین این امکان را فراهم می‌کند تا همه دانش آموزان و دانشجویان در هرکجای جهان بتوانند به تحصیل خود ادامه دهند و در آموزش از سطح کیفی یکسانی بهره مند شوند.

 

معرفی یومیت:

یومیت یک پلتفرم هوشمند است که در راستای هوشمند سازی آموزش و دسترسی آسان دانش آموزان و دانشجویان به تحصیل طراحی شده است، یومیت به گونه ای که هر دانش آموز با داشتن یک گوشی هوشمند و اینترنت می‌تواند از آموزش های تحصیلی استفاده نماید.

از ویژگی و مزیت های این پلتفرم می‌توان به استفاده آسان و قابل اجرا بودن فایل های آموزشی مثل صوت، تصویر، انواع فرمت های word،Excel ، Power Point و… اشاره کرد.

برگزاری امتحانات آنلاین، پرسش و پاسخ آنلاین و اشتراک تصاویر، اشتراک گذاری صفحه نمایش، امکان اجازه گرفتن دانش آموز در تایم کلاس و امکان امطلع شدن معلم از اجازه خواهی دانش آموز، مدیریت کاربران توسط برگزار کننده کلاس و … از دیگر امکاناتی است که استفاده از پلتفرم یومیت را آسان و کاربردی کرده است.

علاوه بر اینکه استفاده از یومیت نیاز به نصب برنامه خاصی ندارد، با توجه به استفاده از سرورهای داخلی با دارا بودن مزیت اینترنت نیم بها می‌توان بدون نیاز به فیلترشکن با یومیت، جلسات، کارگاه های آموزشی و تدریس مدارس و دانشگاه ها را برگزار کرد.

پلتفرم یومیت نظارت دقیقی بر حضور و غیاب و مدیریت پرسش و پاسخ بدون اختلال در نظم روند انتقال مفاهیم را دارد.

 

به طور کلی:

این امکانات باعث یکپارچگی در تدریس و مدیریت مدارس می‌شود. همچنین یکپارچگی سیستم مدیریتی و آموزشی باعث نظم بیشتری در اطلاع رسانی ها برای دانشجویان در زمان ثبت نام، انتخاب رشته، برگزاری کلاس ها و …. می شود. و از مزایای این یکپارچگی برای مدارس می‌توان به اطلاع رسانی دقیق برای جلسات انجمن با اولیا، نظارت والدین بر وضعیت تحصیلی دانش آموزان، اطلاع رسانی برنامه های هفتگی و … از طریق پیامک یا سامانه پیامکی خود پلتفرم یومیت برای دانش آموزان و حتی والدین نام برد.

مدرسه آنلاین:

بستری برای برگزاری کلاس های آموزشی، مجازی با امکانات چت گروهی، برقراری تماس های تصویری یک نفره و گروهی، چت شخصی، اشتراک گذاری فایل ها، امکان ارسال صوت و تصویر، با امکان کنترل صوت و تصویر برای پیشگیری از اختلال در نظم و بدون نیاز به فیلترشکن با اینترنت نیم بها می‌باشد.

 

وبینار:

شامل امکانات کاملی که یک وبینار نیاز دارد از جمله اتاق های مجزای وبینار و ویدئو کنفرانس برای مدارس، دانشگاه ها، مراکز خصوصی و دولتی و … با مزیت اینترنت نیم بها است.

 

جلسه آنلاین:

محیطی امن برای برگزاری جلسات شخصی و یا اداری و جلسات کاری، میزگردها و جلسات فرهنگی و دانشجویی و … با امکان ضبط ویدئوها و آموزش ها در همه مقاطع تحصیلی یا جلسات با اینترنت نیم بها می‌باشد.

افراد حاضر در آموزش ها و جلسات می‌توانند از سه آیتم میزبانHost ، ارائه دهنده Presenter، یا شرکت کننده Participant  در این پلتفرم استفاده کنند.

 

معلم و آموزش دهنده گرامی:

با توجه به شرایط پاندمی کرونا در سراسر جهان و طولانی شدن تعطیلی حضوری مدارس، دانشگاه ها، مراکز آموزشی و… قطعا تدریس آنلاین برای شما به عنوان یک معلم بخش مهمی از شیوه تدریس شما شده است.

شما با استفاده از پلتفرم آنلاین می‌توانید از وقفه هایی که در آموزش به دلیل عدم حضور رخ می‌دهد استفاده کنید.

علاوه بر اینکه به شما این امکان را می‌دهد تا از هر نقطه ای از شهر یا کشور کلاس های خود را برگزار کنید همچنین امکانی را فراهم می‌کند تا وضعیت تحصیلی دانش آموزان را مورد بررسی قرار دهید و همه چیز مکتوب در اختیار شما قرار می‌گیرد و اطلاع رسانی ها از طرق یک پیامک گروهی در پلتفرم انجام می‌شود و بازهم امکانی را به مدرس می‌‌دهد تا هیچ دانش آموزی از اطلاع رسانی ها جا نماند.